بازسازی پیانو

Piano Reconstruction


بازسازی پیانو | انواع روش‌ها

بازسازی پیانو یکی از اعمالی که معمولاً صاحبان این ابزار موسیقی، پس از ایجاد مشکل و یا نقص و یا گذشت مدت‌زمان طولانی از استفاده مایل به انجام آن هستند.

می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد و روی بخش‌های گوناگون آن انجام شود.

از طرفی پیانو به‌هرحال یک دستگاه مکانیکی است که استهلاک نیز بخشی از سیستم‌های مکانیکی به شمار می‌آید.

در همین مورد جالب است بدانید که پیانو دارای بیش از 12 هزار قطعه می‌باشد، در نتیجه 10 هزار قطعه نیاز به حرکت مداوم دارند و این حرکات به هر ترتیبی می‌تواند به‌مرورزمان باعث آسیب‌دیدن دستگاه و یا فرسایش قطعات شود.

ممکن است این پرسش مطرح شود که چه زمانی نیاز به بازسازی پیانو وجود دارد.

در مواردی که صدای پیانوی شما تغییر کرده است، در هنگام نواختن صوت گوش‌خراش ایجاد می‌شود، بخشی از پیانو یا کلاویه‌ها ازکارافتاده است، بخش‌های مختلف از جمله اکشن پیانو، پدال چکش، خروجی صدا عملکرد درستی ندارند، در نتیجه شما نیاز به بازسازی پیانو دارید.

لازم است که پیانو توسط فردی متخصص و حرفه‌ای تعمیر، بازسازی و یا حتی کوک شود.

در غیر این صورت حرکت غیرمنطقی قطعات، می‌تواند سبب ایجاد سروصدای اضافه و نا کوک و همین‌طور آسیب‌دیدن دستگاه شود.

توجه کنید که تنظیم و کوک پیانو بیشتر مهارت‌محور است و لازم است توسط کسی انجام شود که حداقل یک‌بار مدلی از پیانوی شما را بازسازی باشد.

انواع روش های بازسازی پیانو

دلیل بازسازی پیانو چیست؟

پیانو دستگاه گرانی به‌حساب می‌آید و به طبع تعمیر آن در هر شرایطی می‌تواند به‌جای تعویض و یا خرید مدل جدید منطقی‌تر باشد.

ضمن این که پیانو بروز نمی‌شود، پس اگر مدلی دارید که مربوط به سال 2005 است تفاوتی با مدل جدیدتر ندارد.

ضمن این که بازسازی پیانو برای شما به‌ مراتب هزینه کم‌تری دارد، همان کارایی قبل بازمی‌گردد.

در برخی شرایط اگر پیانوی خود را بازسازی نکنید پس از مدتی دچار مشکلات جدی‌تر و پرهزینه‌تری می‌شود.

بازسازی پیانو بنا به کوک شدن صدای خروجی، بهبود شرایط نواخت و همین‌طور عملکرد بهینه‌تر اکشن‌ها، کلاویه‌ها و همین‌طور ریل‌های پیانو انجام می‌شود.

ضمن این که هرگونه خرابی در قطعات پیانوها به دلیل ارتباطی که به‌صورت پیوسته میان آن‌ها وجود دارد می‌تواند سبب بروز مشکل در کل ساختار پیانو و نواختن یک ملودی ساده شود، در نتیجه ضروری خواهد بود که پیانوی شما بازسازی شود.

پیانوی شما ممکن است در اثر قرارگرفتن در دمای نامناسب، شرایط جوی نامساعد، ضربه دیدن، تحمل فشار و وزن، حمل کردن و جابه‌جایی به‌صورت مداوم و یا استهلاک قطعات در اثر گذر زمان دچار مشکلات عدیده‌ای شود.

در نتیجه رفع این‌گونه ایرادات و جلوگیری از نواخت خطای پیانو را پروسه بازسازی آن می‌نامند که باید بادقت فراوانی انجام شود.

ضمن این که برخی از شرکت‌ها این کار را بدون درنظرگرفتن تفاوت‌های مدل‌های مختلف به یک شخص می‌سپارند که می‌تواند سبب آسیب‌ دیدن قطعات داخلی و یا حتی شکستن بخش‌هایی از پیانو شود که از قبل سالم بودند.

قیمت و هزینه بازسازی پیانو

انواع روش‌های بازسازی پیانو

بازسازی پیانو به‌صورت کلی و جزئی انجام می‌شود.

گاهی بدنه آسیب‌دیده است و گاهی قطعات داخلی، اما به‌طورکلی تمامی این موارد در حیطه فعالیت شرکت‌هایی است که در زمینه بازسازی پیانو فعالیت می‌کنند.

از جمله مهم‌ترین اقداماتی که در این شرایط انجام می‌شود می‌توان به تعویض قطعه‌های داخلی پیانو نظیر اکشن، چکش‌ها، تعمیر پدال دمپر، پدال سافت، پدال تمرینی اشاره کرد.

همین‌طور اگر نیاز به نوسازی و بازسازی پیانو باشد معمولاً به اشکال زیر انجام می‌گیرد.

جداسازی قطعات بدون آسیب رساندن به بخش‌های مختلف مطابق استاندارد، رفع ترک‌ها و شکستگی‌های بدنه و بخش‌های اصلی و در صورت نیاز تعویض آن‌ها، شستشوی پیانو، رگلاژ اکشن پیانو و دیگر بخش‌ها، بستن پیانو، تست و در نهایت نواختن با آن یا همان انجام عملیات ویسینگ تا مشتری از کارکرد صحیح آن مطمئن شود.

ضمن این که در چنین شرایطی لازم است شما از برند و مدل پیانو، میزان زمان استفاده و طول عمر آن مطلع باشید.

تنظیم کردن پیانو پروسه دشوار و طاقت‌فرسایی است، همین پروسه اگر بادقت انجام نشود می‌تواند سبب بروز مشکلات عدیده شود.

ابزارهای خاصی لازم دارد و برخی تعمیرکاران به دلیل عدم دسترسی به این ابزارها نمی‌توانند کار را به‌درستی انجام دهند.

لق شدن سیم‌گیر، استفاده مداوم از پیانو، حرکت‌دادن پیانو، نواختن مداوم و مکرر، عموماً سبب بروز مشکل در عملکرد آن شده و در نتیجه لازم است که خیلی زود نسبت به انجام این کار اقدام کنید و همین‌طور طولانی شدن دوره بازسازی و تصمیم‌گیری شما برای تعمیر می‌تواند صدمات زیادی پیانو وارد کند.

به‌طورکلی بازسازی پیانو ممکن است به‌صورت معمولی یا با استفاده از نرم‌افزار برای رسیدن به تونالیته صدایی انجام شود.

آموزش بازسازی پیانو

قیمت بازسازی پیانو

به هر در کنار هر مسئله‌ای یکی از مهم‌ترین مواردی که مشتریان در هنگام بازسازی انواع پیانو و تعمیر با آن مواجه می‌شوند، قیمت و هزینه بازسازی پیانو می‌باشد.

معمولاً دو حالت وجود دارد، یکی شرکت‌هایی که به دلیل تراکم بالای مشتری هزینه گزافی را در نظر می‌گیرند و حتی این کار را پس از گذشت چند ماه برای شما انجام می‌دهند.

شما هم شاید فکر کنید که چون بهترین عملکرد را در بازسازی پیانو دارند بهتر است منتظر بمانید.

برخی شرکت‌ها نیز باتوجه‌به عدم آشنایی به تعمیر و بازسازی تمامی مدل‌های پیانو و نداشتن بازار کار، اقدام به ارائه قیمت‌هایی پایین می‌کنند و صرفاً به دنبال جذب مشتری هستند.

در این مورد پیشنهاد می‌کنیم به سراغ مجموعه‌هایی بروید که به شما تضمین کیفیت و گارانتی جلب رضایت می‌دهند.

لازم است که پروسه تعمیر و بازسازی بادقت انجام شود.

در صورت عوض‌کردن هر قطعه در فاکتور ذکر شده و همین‌طور تمامی هزینه‌ها چه سرویس و چه مربوط به عملیات بازسازی در نهایت به شما اعلام شود.

بازسازی پیانو دیجیتال _ بازسازی پیانو آکوستیک

گاهی نیز ممکن است پیانوی شما نیاز به جابه‌جایی برای بازسازی داشته باشد که در این صورت شخص و یا شرکت تعمیرکار پیانو باید در قبال آن به شما اطمینان بدهد که دستگاه در زمان مناسبی بازسازی شده و در نهایت تحویلتان می‌شود.

تفاوتی ندارد که مدل پیانوی شما چیست، از سری‌های گرند، رویال، بی‌بی گرند، دیواری و یا ایستاده استفاده می‌کنید، در نهایت اگر پیانوی شما آکوستیک است، لازم خواهد بود که پس از مدتی استفاده برای نوسازی و بازسازی آن اقدام کنید.

اگر در این مورد هیچ اطلاعاتی ندارید می‌توانید با مؤسسات و تعمیرکارانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند صحبت کنید و از آن‌ها مشاوره دریافت کنید.

برچسب ها

بازسازی رنگ پیانو بازسازی رنگ پیانو آکوستیک بازسازی رنگ پیانو دیجیتال بازسازی رنگ پیانو دیواری بازسازی رنگ پیانو یاماها بازسازی رنگ پیانو حرفه ای بازسازی پیانو مبتدی هزینه بازسازی پیانو قیمت بازسازی پیانو روش های بازسازی پیانو انواع بازسازی پیانو مدل های مختلف بازسازی پیانو  خدمات بازسازی رنگ پیانو قیمت بازسازی رنگ پیانو هزینه بازسازی رنگ پیانو بازسازی رنگ پیانو + قیمت + آموزش آموزش بازسازی پیانو اکوستیک آموزش بازسازی پیانو دیجیتال بازسازی رنگ پیانو در تهران بازسازی رنگ پیانو کرج بازسازی رنگ پیانو اصفهان بازسازی رنگ پیانو مشهد