کوتاه
کسانی که قصد خرید یک ساز موسیقی را دارند قطعا به دنبال راهی هستند که بتوانند بهترین محصول را در این زمینه خریداری کنند...

معرفی انواع پیانو یاماها | بررسی این بند قدرتمند

Introducing yamaha piano types Check out this powerful clause

سینا یعقوبی
معرفی انواع پیانو یاماها | بررسی این بند قدرتمند
 1. تنوع در پیانو یاماها | دلیل اصلی محبوبیت آن
 2. پیانوهای دیجیتال مجموعه P (پیانو Portable)
 3. پیانوهای دیجیتال مجموعه YDP – Arius
 4. مجموعه CVP یاماها
 5. پیانو دیجیتال یاماها Yamaha P-45
 6. پیانو دیجیتال Yamaha YDP 164
 7. پیانو یاماها ydp 143
 8. اکشن و کلاویه های پیانو
 9. پیانو یاماها P-115 Yamaha
 10. پیانو آکوستیک Yamaha JU109
 11. پیانو یاماها Yamaha JX113
 12. پیانو آکوستیک Yamaha U1
 13. پیانو گرند C7X Yamaha

تنوع در پیانو یاماها | دلیل اصلی محبوبیت آن

کسانی که قصد خرید یک ساز موسیقی را دارند قطعا به دنبال راهی هستند که بتوانند بهترین محصول را در این زمینه خریداری کنند؛ ولی همواره دست یافتن به راهی برای داشتن یک انتخاب صحیح مخصوصا در مورد سازهای موسیقی کار آسانی نخواهد بود.

در این مقاله سعی کرده ایم انواع پیانوهای دیجیتال یاماها را برای شما کاربران عزیز معرفی کنیم تا در صورتی که قصد خرید داشتید بتوانید با شناختی کامل محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در زمان انتخاب پیانو موارد زیادی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید که از میان آن ها می توان به امکان حمل و نقل پیانو، امکان استفاده از پیانو در آپارتمان، وزن پیانو، ظاهر پیانو و قیمت پیانو که بسیار اهمیت دارد اشاره کرد.

شرکت یاماها که یکی از شرکت های بزرگ و صاحب نام در زمینه عرضه پیانو است این شرایط را برای خریداران خود مهیا کرده است تا آن ها بتوانند در آپارتمان خود توانایی کنترل صدا و بهره بردن از هدفون را داشته باشند.

مورد بعدی که باید به آن اشاره کرد وزن بسیار پایین پیانوهای دیجیتال یاماها است که باعث خواهد شد که در حمل این پیانوها به مشکلی برخورد نکنیم.

حائز اهمیت ترین موردی که در زمینه پیانو دیجیتال یاماها باید به آن اشاره کنیم قیمت بسیار مناسب محصولات این برند می باشد که باید گفت در این زمینه بسیار عالی هستند.

انواع پیانو یاماها | دیجیتال و آکوستیک

در اینجا به سه مجموعه از مجموعه پیانو های دیجیتال یاماها اشاره خواهیم کرد:

پیانوهای دیجیتال مجموعه P (پیانو Portable)

سبک وزن ترین مجموعه پیانوهای دیجیتال یاماها همین مجموعه پرطرفدار و محبوب هستند. پیانوهای مجموعه P یاماها به آن دسته از افرادی پیشنهاد می شوند که قابلیت حمل آسان ساز برای آنها اهمیت زیادی دارد.

پرطرفدار ترین پیانوهای این مجموعه مدل های P45 و P115 هستند که با توجه به قیمت بسیار خوب و اقتصادی که دارند به سرعت مورد توجه کاربران و مخصوصا هنرجوها قرار گرفتند.

این پیانوها با وجود اینکه حجم زیادی را اشغال نمی کنند و وزن پایینی هم دارند، ولی صدایی رسا و بسیار باکیفیتی دارند.

از قابلیت های مهم و کارآمد موجود در پیانو های دیجیتال می توان به، ارتباط با رایانه، لپ تاپ، مترونوم امکان تعویض صداهای گوناگون و غیره اشاره کرد که همین توانایی ها و امکانات خوب باعث می شوند سطح فروش بالایی هم داشته باشند.

پیانوهای دیجیتال مجموعه YDP – Arius

این مجموعه از پیانوهای دیجیتال یاماها به سه مدل تقسیم می شوند که عبارتند از: YDP103 ، YDP143 ، YDP163.

پیانوهای مجموعه YDP برای آن دسته از کاربرانی ایده آل خواهند بود که قبلا با پیانو کار کرده اند و در زمینه آشنایی با پیانو به سطح متوسط رسیده باشند.

از امکانات خوب این پیانو می توان به ظاهر مبله با طراحی بسیار جذاب ، کلیدهای زیبا با ظاهری شبیه به پیانوهای آکوستیک (GHS برای پیانوهای YDP143 و YDP103 و GH3 پیانو YDP163)، عملکرد خوب و رنج قیمتی اقتصادی اشاره کرد.

مجموعه YDP یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین مجموعه پیانوهای دیجیتال یاماها هستند.

به این مورد هم باید اشاره کنیم که از نظر وزنی کلاویه مدل GH3 در برابر GHS سنگین تر خواهد بود.

پیانوهای YDP103 و YDP143 از نظر صدا مثل 12W هستند و پیانو YDP163 معادل 40W خروجی صدا دارد.

قیمت و انواع پیانو یاماها دیجیتال

مجموعه CVP یاماها

این مجموعه از پیانوها دیجیتال یاماها جدا از این که دارای صدای طبیعی و جذاب و کلاویه های سنگین هستند، این شرایط را برای کاربران فراهم خواهند کرد که از بخش نخست تا پایان یک قطعه موسیقی را به شکل کاملا حرفه ای تنظم کنند.

پیانوهای دیجیتال CVP یاماها برای افراد حرفه ای بسیار ایده آل خواهند بود.

پیانو های دیجیتال مجموعه CVP یاماها از Arranger برخوردار هستند. این مورد برای خوانندگان و نوازندگان شرایط را فراهم خواهد کرد تا با تنوع زیاد و کیفیت بی نظیر آکومپانیست (همراهی کننده) را داشته باشند.

در این مجموعه از پیانوها دیجیتال یاماها امکان تغییر کوک نوت های پیانو هم برای کاربران وجود خواهد داشت تا همه نوازندگان در همه سبک ها این توانایی را داشته باشند با این ساز به خوبی ارتباط برقرار نمایند.

این مورد خاص برای نوازندگان کشور ما اهمیت زیادی خواهد داشت به این دلیل که از این امکان برای سری و کرن کردن نوت ها بهره خواهند برد.

پیانو دیجیتال یاماها Yamaha P-45

پیانو دیجیتال یاماها Yamaha P-45B به دلیل فروش بالا و محبوبیت زیادی که بین کاربران به دست آورد به عنوان یک جایگزین مناسب برای کیبوردهای مجموعه پیشین خود یعنی کیبوردهایی مانند P35 لقب گرفت. با همه این ها شباهت‌های قابل توجهی بین این دو کیبورد مشاهده می شود مثل اتصال USB، پلی فونی، پورت MIDI و... ولی برخی موارد فقط در پیانو یاماها P-45 مشاهده می شوند که همین موارد این محصول را برجسته‌تر از دیگر مدل‌ها کرده است.

قیمت و انواع پیانو یاماها آکوستیک

اجزای پیانو دیجیتال یاماها Yamaha P-45B

دستگاه پیانو دیجیتال P45 ( دارای رنگ مشکی)، پدال FC-5 SUSTAIN، آداپتور PA-150 B، نگه دارنده دفتر نت موسیقی و دفترچه راهنمای یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که در پیانو دیجیتال P-45 وجود دارد و همین مورد باعث شده محبوبیت این محصول دوچندان شود.

قابلیت چکشی ( Graded Hammer) در کلاویه‌های این پیانو است.

کلاویه‌های این پیانو دیجیتال محبوب را می توان جز نخستین نمونه‌هایی دانست که با سنگین تر شدن شدن کلاویه‌ها از نت‌های باس به تریبل، یک شبیه ساز دقیق از پیانو آکوستیک بوده است.

برای هنرجوهای مبتدی که تا به حال با پیانو کار نکرده اند و شرایط تهیه پیانو آکوستیک را ندارند این محصول قطعا گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

جدا از مسئله الگوبرداری کلاویه‌ها از روی پیانو آکوستیک، دقت لمسی (Touch) کلاویه‌ها هم برای کاربران فراهم است و به آن ها این اجازه را خواهد داد تا به سادگی نت‌های خود را با دقت بالاتری بر روی ساز اجرا کنند.

جنس کلاویه‌ها در این پیانو پرطرفدار ، از جنس پلاستیک براق می باشد و کلاویه ‌های مشکی رنگ آن از جنس پلاستیک مات تولید شده اند؛ و در مقابل ضربه و شوک هم بسیار مقاوم می باشند به این علت که با وجود پلاستیکی بودن از کیفیت بسیار خوبی نسبت به دیگر کیبوردهای هم سطح برخوردار می باشد.

صدای اصلی به وسیله موتور AWM ( Advanced Wave Memory)، تولید خواهد شد که در شرایط استریو صدایی مانند صدای پیانو آکوستیک را تولید خواهد کرد.

پیانو دیجیتال Yamaha YDP 164

پیانو YDP 164 که اتفاقا جز محصولات بسیار محبوب و پرطرفدار نیز می باشد یکی از بهترین پیانو های دیجیتال یاماها برای هنرجوهای تازه کار و مبتدی و متوسط می باشد.

به این دلیل که این محصول هم مثل مدل پیشین خود ( YDP-163 ) از امکانات بسیار عالی و مهمی پشتیبانی خواهد کرد.

برخوردار بودن از 88 کلاویه استاندارد که از روکش عاج مصنوعی بهره می برد سبب شده تا جذب رطوبت به حداکثر برسد؛ به همین علت در زمان تمرین‌ها و اجراهای طولانی مدت، از کنار انگشتان عرق کرده نوازنده، سر نمی خورد.

اکشن پیانو این کلاویه‌ها از نوع چکش سنگین می باشد.

کلاویه‌های آن از سمت راست به چپ، کم کم سنگین‌تر خواهند شد.

اکشن این محصول از نوع 3 حسگر می باشد.

به گونه ای که حسگر سوم سبب می‌شود تا کلاویه‌ها به ضربه ای که نوازنده وارد می کند ، حساس‌تر شده و تن‌های صوتی زیادتری پخش نمایند.

ویژگی و مشخصات پیانو یاماها دیجیتال

صدای این پیانو نمونه برداری شده از بهترین مدل گراند پیانو کنسرتی یاماها یعنی CFX می باشد.

پلیفونی این محصول 192 نت می باشد. و به نوازنده جرات خواهد داد تا قطعات پیچیده را بدون داشتن استرس به دلیل قطع شدن صداها اجرا کند.

صداهای موجود در این محصول محبوب ده عدد خواهند بود.

این پیانو هم امکانات dual mode و twice mode را برای تقسیم کلاویه‌ها به دو بخش برای نوازنده‌های گوناگون و صداهای یا گوناگون، ارائه خواهد داد.

صدای بازگشت چکش‌ها هم در این محصول لحاظ شده اند.

پیانو یاماها ydp 143

پیانو یاماها YDP دارنده صوت هایی با دقت بالای شبیه سازی است که به شکلی دقیق نثل یک پیانو اکوستیک عمل خواهد کرد.

این مجموعه از موتور صدای Pure CF برخوردار شده اند که دارای بیش از صد سال تجربه یاماها در تولید پیانو را دارد.

این موتور از صدای پیانوی گراند Yamaha CFIIIS 9 بهره می برد که یکی از محبوب ترین پیانوهای گرند در همه جهان است، صدای این ساز با دقت بی نظیری نمونه برداری و ضبط شده و همه رزونانسها و نوانسها در آن وجود دارند.

اگر شما هم جز نوازنده های تازه کار هستید،‌ میتوانید مجموعه پر قدرت تر این مدل را تست کنید.

پیانو YDP 163 یاماها ، از دو بلندگوی پرقدرت برخوردار شده است که صدایی بلند و رسا به وجود خواهند آورد.

اکشن و کلاویه های پیانو 

اکشن GHS کیبورد این ساز، همانند پیانو آکوستیک هشتاد و هشت کلاویه را شبیه سازی نموده و فرق وزن کلاویه ها، در نت های زیر و بم به وضوح دیده خواهد شد.

تاچ YDP-143 مثل مدل آکوستیک،‌ به سه بخش تقسیم بندی شده و در نت های زیر سبک، نت های میانه وزنی و نت های بم سنگین می باشد.

به علت بهره بردن از عایق پلاستیکی، به سرعت خواهید نواخت و بابت سر خودرن انگشتان خود از روی کلاویه نگرانی نخواهید داشت.

ویژگی و مشخصات پیانو یاماها آکوستیک

پیانو یاماها P-115 Yamaha

یکی از پیانو های پرتابل یاماها همین پیانو دیجیتال یاماها Yamaha P-115 است که در لیست محبوب ترین محصولات این شرکت هم قرار دارد و توانست که خود را به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات نیز ثابت کند.

یکی از امکانات ارزشمند های پیانو های مجموعه P وزن پایین و فشرده بودن آن ها می باشد که سبب می شوند پیانوها به سادگی حمل شوند و هر جا که دوست داشتید آن ها را با خود ببرید و تمرینات خود را انجام دهید.

این پیانو با هشتاد و هشت کلاویه چکش استاندارد که با موتور صدای Pure CF Sound Engine ترکیب شده اند صدای بسیار باکیفیتی را به گوش خواهد رساند چرا که این کلاویه ها کاملا به یک پیانو آکوستیک شبیه هستند و از تاچی سبک‌تر برخوردار می باشند و معمولا با نزدیک شدن به نت های بم بر اکشن ها فشار بیشتری وارد خواهد شد که همین فشار و سنگینی سبب خواهد شد که کاربر بیشتر با ساز ارتباط برقرار کند و در هنگام نوازندگی غرق در لذت شود.

پیانو آکوستیک Yamaha JU109

پیانو آکوستیک Yamaha JU109 یک پیانو عالی برای افراد تازه کار می باشد.

پیانوی دیواری 109 سانتی متری JU109 یک پیانو ارزشمند از شرکت یاماها است که می توانید آن را با قیمتی بسیار خوب و اقتصادی برای خود تهیه کنید.

پیانوی یاماها JU109 Yamaha برای دانش آموزان گزینه مناسبی خواهد بود این محصول تحت کنترل کیفی ریزبینانه یاماها ساخته می شود تا کاربران اطمینان یابند که هر پیانو نوازندگی بسیار خوبی را برای یک پیانیست در طی چندین سال به وجود خواهد آورد.

پیانو یاماها Yamaha JX113

پیانو آکوستیک Yamaha JX113 یک ترکیب بسیار عالی از جلوه زیبا و کیفیت بالا است.

پیانو آکوستیک یاماها جی ایکس 113 با توجه به برخوردار بودن از طراحی مناسب که از میان آن ها می توان به پنل از جنس ماهاگانی اشاره کرد کیفیت صدایی بی نظیری را در اختیار نوازنده قرار خواهد داد، همینطور این پیانو برای هنرآموزها و بیشتر نوازنده های جوان یک محصول ارزشمند و استاندارد خواهد بود.

پیانو آکوستیک Yamaha U1

این پیانو را می توان به جرات به عنوان یک محصول بی نظیر، فوق العاده، ارزشمند و باکیفیت معرفی کرد.

به طور کلی نسل پیانو آکوستیک u1 pe مخصوصا U1 این روزها به عنوان استانداردی برای تولید پیانوهای جهان به شمار می رود و تعدا قابل توجهی از کمپانی های بزرگ جهان مثل والد اشتاین و… سعی می کنند محصولات خود را مانند این پیانو تولید کنند.

این مدل معروفترین و محبوب ترین پیانو در سراسر جهان میباشد.همه مراحل تولید این محصول در کشور ژاپن به انجام رسیده است و در یک کلام باید گفت که محصولی بی نظیر و تکامل یافته می باشد.

بهترین پیانو یاماها کدام است؟!

پیانو گرند C7X Yamaha

گرند پیانوی Yamaha C7 را می توان به عنوان پرفروش ترین پیانو در همه جهان معرفی کرد و همچنین در مورد صدایش باید گفت که در ضبط قطعات موسیقی از صدای این پیانو بیش از هر پیانوی دیگری بهره به عمل آمده است.

تُن صدای خارق العاده و عملکرد بی نظیر این پیانو دیگر بر هیچ نوازنده ای پوشانده نیست و نمی توان آن را انکار کرد. از دیگر مشخصات این پیانو می توان به طراحی خاص و ساستین ملایم و پیچیدگی های صوتی آن اشاره کرد.

Yamaha C7 قطعا یکی از بهترین پیانوهای موجود در بازار می باشد که با توجه به عملکرد فوق العاده ای که دارد می تواند نوازده را شگفت زده کند.

خرید پیانو یاماها  خرید پیانو یاماها ydp144  قیمت پیانو آکوستیک یاماها  پیانو آکوستیک یاماها  نمایندگی یاماها پاسداران  سایت یاماها قیمت پیانو یاماها u3 قیمت پیانو یاماها پیانو یاماها دیجیتال بهترین پیانو یاماها پیانو یاماها ydp 181 پیانو یاماها ydp 164 قیمت پیانو یاماها ydp 143 قیمت پیانو یاماها ydp 143 پیانو یاماها ydp 144

هنوز نظری گذاشته نشده است.

نظر خود را بیان کنید...

افزودن نظر

پرسش جدید
دسترسی سریع